Please wait, loading...

mockup-GDYBYMs

„Gdybym tylko schudła…Przestań się zadręczać. Zacznij żyć i… chudnąć”

Książka dostępna w Księgarni Zwierciadła, Salonach Empik
Również w formie e-booka
Premiera: 26.10.2016 r.
Kategoria: poradnik
Liczba stron: 296
Format: 145 x 205 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-65456-30-4
EAN: 9788365456304
Sugerowana cena detaliczna: 39,90 zł

Od diety do diety. Od euforii do porażki. Miliony kobiet każdego dnia zmagają się ze swoją wagą. I odkładają życie na później, powtarzając niczym mantrę: gdybym tylko schudła…

Psychodietetyczka Elżbieta Lange i  dziennikarka Marta Sadkowska, rozmawiają o różnych problemach kobiet w kontekście odchudzania. Uświadamiają, że życie od diety do diety doprowadza głównie do frustracji, odrzucenia własnego ciała, niskiego poczucia wartości oraz utraty zdrowia. Zachęcają kobiety do innego sposobu myślenia na temat jedzenia. I inspirują do zmiany, która zaczyna się… w głowie. Punktem wyjścia do każdej rozmowy jest prawdziwa historia kobiety, która próbowała się odchudzić. Niestety bezskutecznie.

Marta Sadkowska – dziennikarka pisząca od wielu lat o urodzie, zdrowiu i diecie w magazynach dla kobiet m.in. „Zwierciadło” i „Sens”. Zainteresowana zdrowym odżywianiem, medycyną alternatywną i holistycznym stylem życia. Wyznaje zasadę, że ciało to my, dlatego uważa, że nie tylko to co jemy, ale też jak żyjemy i jak myślimy ma wpływ na nasz wygląd i zdrowie.

Elżbieta Lange – psychodietetyk, coach zdrowia, prowadzi warsztaty Świadome odchudzanie – detoks ciała i duszy. Uświadamia kobietom, że nie tylko to co i jak jedzą ma wpływ na ich nadwagę. Uważa, że większość diet odchudzających nie działa, jeśli nie uporamy się z emocjami, które są przyczyną problemów z odżywianiem i nie zmienimy złych nawyków.

Odchudź swoje oczekiwania, zacznij żyć.

 mockup_98-99s

 

„Bardzo często myślimy, że nasz partner nas nie akceptuje, bo nie wyglądamy jak „dziewczyna z okładki”. A często jest odwrotnie i okazuje się, że on nas właśnie w pełni akceptuje i chce taką, jaką jesteśmy. Jeśli będziemy obsesyjnie myśleć, czy on patrzy na nasze fałdki, kiedy się kładziemy razem z nim do łóżka, to i seks się nie uda, i orgazmu nie będzie, radości żadnej z przytulania. A jak siebie lubimy, to ten seksapil sam się pojawia i nie trzeba mieć do tego rozmiaru 36.”

Dorota Wellman

(fragment książki)