Please wait, loading...

Nie t(ł)ucz się dietami.

Książka dostępna w Księgarni Zwierciadła, Salonach Empik
Również w formie e-booka
Premiera: 19.04.2017 r. r.
Kategoria: Poradnik
Liczba stron: 140
Format: 145 x 210 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-65456-59-5
EAN: 9788365456595
Sugerowana cena detaliczna: 36,90 zł

Jak wyrwać się z błędnego koła odchudzania? Osobisty przewodnik, który pozwoli ci schudnąć raz na zawsze.

Kolejna dieta, kontrola, frustracja, głód, wyrzeczenia, unikanie ulubionych potraw i spotkań towarzyskich. Wszystko po to, aby po raz kolejny pozbyć się zbędnych kilogramów. Po kilku miesiącach z przerażeniem dostrzegasz, że wszystko na nic. Niechciane kilogramy powróciły i znowu ulubione spodnie się nie dopinają. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego nie możesz schudnąć raz na zawsze?

Najprawdopodobniej dlatego, że problem tkwi nie tam gdzie Ci się na pozór wydaje. Nadwaga w większości przypadków ma swoje źródło w emocjach. Nieuporządkowana sfera emocjonalna manifestuje się potrzebą jedzenia, a co za tym idzie – tyciem. Ten osobisty przewodnik pomoże Ci wyrwać się z błędnego koła odchudzania i schudnąć raz na zawsze. Dzięki części z testami dowiesz się jak zapanować nad chwilowymi zachciankami, odnajdziesz wewnętrzną motywację i zmienisz swoje nawyki.

Elżbieta Lange – psychodietetyk, diet coach, prowadzi warsztaty Świadome odchudzanie – detoks ciała i duszy. Uświadamia kobietom, że nie tylko to co i jak jedzą ma wpływ na ich nadwagę. Uważa, że większość diet odchudzających nie działa, jeśli nie uporamy się z emocjami, które są przyczyną problemów z odżywianiem i nie zmienimy złych nawyków. Współautorka książki Gdybym tylko schudła… Przestań się zadręczać. Zacznij żyć i… chudnąć (Wydawnictwo Zwierciadło).

Należy pamiętać, że przekonanie, „Nic mi nie pomoże” jest przykładem właśnie błędnego koła.

4

Błędne koło to nieustające popełnianie tego samego błędu, czyli używanie tej samej strategii w myśleniu i zachowaniu oraz nieskutecznej metody w próbie poradzenia sobie z nim czyli np. żeby schudnąć przechodzę na restrykcyjną dietę, która działa tylko wtedy kiedy ją stosuje poza tym wpędza w poczucie winy i negatywne myślenie o sobie.

( fragment książki )