Please wait, loading...

KIM JESTEM?

ELŻBIETA LANGE – PSYCHODIETETYK, PSYCHOTERAPEUTA, DIET COACH.

Moją pasją jest Psychologia Odchudzania i Żywienia. Pomagam osobom z problemami żywieniowymi, nadwagą i otyłością. Pracuje w obszarze: zaburzeń odżywiania, głodu emocjonalnego, uzależnienia od jedzenia, kompulsywnego i napadowego jedzenia, analizy nawyków żywieniowych, rozumienia własnych emocji i motywacji, stworzenia pozytywnego obrazu własnego ciała, odzyskania poczucia własnej wartości. Badam relacje emocje, a jedzenie. Pracuję nad psychologicznymi barierami, które stoją na drodze do upragnionej sylwetki. W swojej pracy reprezentuję podejście holistyczne i systemowe. Najbliższe jest mi podejście Gestalt, w którym cały czas się rozwijam. Gestalt to nurt psychoterapii humanistyczno-egzystencjalnej, który zakłada spojrzenie na człowieka jako całość. W swojej pracy przestrzegam Kodeksu Etyki Zawodowej Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Gestalt (EAGT). Z troski o moich klientów jestem pod stałą superwizją.

Praca z drugim człowiekiem jest dla mnie przyjemnością. Moją misją jest towarzyszenie klientowi w drodze do samego siebie. Zajęłam się nią w wyniku wieloletniej fascynacji rozwojem osobistym. Jest ona moją pasją i drogą do własnego rozwoju. Nauczyłam się wiele ze swojej często trudnej drogi życiowej i ogromnie jestem z nią wdzięczna. Dzięki temu dziś lepiej rozumiem ludzi i ich problemy. W swoje pracy pragnę pomóc ludziom zrozumieć, że gdy zmieniamy się w wewnątrz pozwalając sobie doświadczać i przyjąć długo tłumione emocje i zranienia, nasze życie staje się lekkie i zdrowe.

Prowadzę szkolenia, warsztaty, grupy wsparcia i sesje indywidualne. Jestem współautorką (z dziennikarką Martą Sadkowską) książki „Gdybym tylko schudła… autorką książki „Nie tłucz się dietami”oraz jednym z ekspertów w książce „Dlaczego dzieci jedzą śmieci”. Jako ekspert wypowiadałam się w licznych audycjach radiowych i telewizyjnych między innymi: Dzień Dobry TVN, Pytanie na Śniadanie, TVN 24, TVP Info,  Polskie Radio Czwórka,nPolskie Radio Trójka, Radio Plus, Radio RMF, Radio Złote Przeboje, oraz takich magazynach jak: Zwierciadło, Sens, Żyj Naturalnie, Gazeta Wyborcza, Vita, Poradnik Zdrowie.

Aktualnie razem z innymi ekspertkami od żywienia m.in. Agatą Ziemnicką, Kasią Błażejewską-Stuhr,Hanią Fierodowicz, Martą Kielak oraz Darią Gradziuk współtworzę kampanię społeczną „kobietybezdiety”, która ma na celu przeciwdziałać przemocy wobec ciała i opresji odchudzania.

Prywatnie uwielbiam podróżować w stylu wolnym, czyli z plecakiem przez świat. Szczególną atencją darzę Wschód Europy. Szukam sensu w mądrości natury.

ZAKRES USŁUG:

Problemy związane z głodem emocjonalnym,

Psychologiczne i emocjonalne bariery, które stoją na drodze do upragnionej sylwetki

Uwolnienie się od uzależnienia jedzenia,

Zaburzenia Odżywiania,

Napadowe i kompulsywne jedzenie,

Analiza nawyków żywieniowych,

Odzyskanie poczucia własnej wartości i wpływu na swoje życie,

Rozumienie własnych emocji, nawyków i motywacji jedzenia,

Rozpoznanie własnych potrzeb,

Poszerzenie świadomości niesprzyjających zachowań i przekonań

Stworzenie pozytywnego obrazu własnego ciała i jego akceptacji,

Ortoreksja,

Lęk, stres, niepokój, depresja.

UKOŃCZYŁAM:

PSYCHOTERAPIA w trakcie – Szkoła Psychoterapii Gestalt w Warszawie

PSYCHODIETETYKA Uniwersytet SWPS w Warszawie

Podyplomowe Studia COACHINGU w Laboratorium Psychoedukacji – Instytutu Treningu i Psychoterapii w Warszawie

Podyplomowe Studia „Psychologia Reklamy” Na Uniwersytecie Warszawskim

Zaawansowane studium TERAPII SYSTEMOWEJ w Instytucie Psychoterapii i Rozwoju Osobowości

Roczny kurs PSYCHOLOGII PROCESU w Polskim Towarzystwie Psychologii Zorientowanej na Proces

Trening interpersonalny oraz superwizję pracy własnej w roli COCHA

Kurs zawodowy „Autohipnoza i relaksacja”

Kurs zawodowy „Zaburzenia Odżywiania” Terapia Poznawczo-Behawioralna

Studia Magisterskie w Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora

Liczne szkolenia i warsztaty psychologiczne

Swoje umiejętności terapeutyczne stale doskonalę uczestnicząc w konferencjach naukowych, licznych szkoleniach oraz warsztatach.

 

„Najwięcej nauczyłam się jednak w praktyce od swoich klientów”.