Please wait, loading...

KIM JESTEM?

ELŻBIETA LANGE – PSYCHODIETETYK, PSYCHOTERAPEUTA, DIET COACH.

Moją pasją jest Psychologia Odchudzania i Żywienia. Pomagam osobom z problemami żywieniowymi, nadwagą i otyłością. Pracuje w obszarze: zaburzeń odżywiania, głodu emocjonalnego, uzależnienia od jedzenia, kompulsywnego i napadowego jedzenia, analizy nawyków żywieniowych, rozumienia własnych emocji i motywacji, stworzenia pozytywnego obrazu własnego ciała, odzyskania poczucia własnej wartości. Badam relacje emocje, a jedzenie. Pracuję nad psychologicznymi barierami, które stoją na drodze do upragnionej sylwetki. W swojej pracy reprezentuję podejście holistyczne i systemowe. Wykorzystuję różne narzędzia pochodzące z różnych konwencji  tak, aby znaleźć i zastosować środek, który w danej sytuacji sprawdza się najlepiej. Najbliższe jest mi podejście Gestalt, które należy do nurtu psychoterapii humanistyczno-egzystencjalnej i zakłada spojrzenie na człowieka jako całość. W swojej pracy przestrzegam Kodeksu Etyki Zawodowej Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Gestalt (EAGT).

Praca z drugim człowiekiem jest dla mnie przyjemnością. Moją misją jest towarzyszenie klientowi w drodze do samego siebie. Zajęłam się nią w wyniku wieloletniej fascynacji rozwojem osobistym. Jest ona moją pasją i drogą do własnego rozwoju. Nauczyłam się wiele ze swojej często trudnej drogi życiowej i ogromnie jestem z nią wdzięczna. Dzięki temu dziś lepiej rozumiem ludzi i ich problemy. W swoje pracy pragnę pomóc ludziom zrozumieć, że gdy zmieniamy się w wewnątrz pozwalając sobie doświadczać i przyjąć długo tłumione emocje i zranienia, nasze życie staje się lekkie i zdrowe.

Prowadzę szkolenia, warsztaty, grupy wsparcia i sesje indywidualne. Jestem autorką książek „Gdybym tylko schudła…Przestań się  zadręczać. Zacznij żyć i …chudnąć” oraz Nie t(ł)ucz się dietami oraz jednym z ekspertów w książce „Dlaczego dzieci jedzą śmieci”. Jako ekspert wypowiadałam się w licznych audycjach radiowych i telewizyjnych między innymi: Dzień Dobry TVN, Pytanie na Śniadanie, TVN 24, TVP Info,  Polskie Radio Czwórka, Polskie Radio PR 24, Polskie Radio Trójka, Radio Plus, Radio RMF, Radio Złote Przeboje, oraz takich magazynach jak: Zwierciadło, Sens, Żyj Naturalnie, Gazeta Wyborcza, Vita, Poradnik Zdrowie. Prywatnie uwielbiam podróżować w stylu wolnym, czyli z plecakiem przez świat. Szczególną atencją darzę Wschód Europy. Szukam sensu w mądrości natury.

ZAKRES USŁUG:

Problemy związane z głodem emocjonalnym,

Psychologiczne i emocjonalne bariery, które stoją na drodze do upragnionej sylwetki

Uwolnienie się od uzależnienia jedzenia,

Zaburzenia Odżywiania,

Napadowe i kompulsywne jedzenie,

Analiza nawyków żywieniowych,

Odzyskanie poczucia własnej wartości i wpływu na swoje życie,

Rozumienie własnych emocji, nawyków i motywacji jedzenia,

Rozpoznanie własnych potrzeb,

Poszerzenie świadomości niesprzyjających zachowań i przekonań

Stworzenie pozytywnego obrazu własnego ciała i jego akceptacji,

Ortoreksja,

Lęk, stres, niepokój, depresja.

UKOŃCZYŁAM:

PSYCHOTERAPIA w trakcie – Szkoła Psychoterapii Gestalt w Warszawie

PSYCHODIETETYKA Uniwersytet SWPS w Warszawie

Podyplomowe Studia COACHINGU w Laboratorium Psychoedukacji – Instytutu Treningu i Psychoterapii w Warszawie

Podyplomowe Studia „Psychologia Reklamy” Na Uniwersytecie Warszawskim

Zaawansowane studium TERAPII SYSTEMOWEJ w Instytucie Psychoterapii i Rozwoju Osobowości

Roczny kurs PSYCHOLOGII PROCESU w Polskim Towarzystwie Psychologii Zorientowanej na Proces

Trening interpersonalny oraz superwizję pracy własnej w roli COCHA

Kurs zawodowy „Autohipnoza i relaksacja”

Kurs zawodowy „Zaburzenia Odżywiania” Terapia Poznawczo-Behawioralna

Studia Magisterskie w Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora

Liczne szkolenia i warsztaty psychologiczne

Swoje umiejętności terapeutyczne stale doskonalę uczestnicząc w konferencjach naukowych, licznych szkoleniach oraz warsztatach.

Pracuję pod opieką certyfikowanych superwizorów.

„Najwięcej nauczyłam się jednak w praktyce od swoich klientów”.