Please wait, loading...

ODPOCZYNEK NA LUZIE 

Stres można nazwać chorobą cywilizacyjną, syndromem XXI wieku. Długotrwały i intensywny zawsze ma charakter destrukcyjny i źle wpływa na funkcjonowanie i zdrowie człowieka. Wymienia się niekorzystne objawy stresu, jak: drażliwość, gniew, nerwowość, lęk, depresja, huśtawka nastrojów, obniżona samoocena, myśli samobójcze, agresja, drżenie, tiki nerwowe, nadmierny pociąg do alkoholu, zwiększone spożycie kofeiny, zakłócony rytm snu, zła gospodarka czasem, obniżona jakość pracy czy zmiana stosunku do seksu.

przeczytaj…

ARTYKUŁ „UWIKŁANI W ODCHUDZANIE”

Do mnie przychodzi klient, nie pacjent. Tworzy się między nami relacja partnerska. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą się przyznać, przed sobą i otoczeniem, że mają problem. Wybierają coaching, bo kojarzy się z motywacją, rozwojem, a nie z pomocą. Poza tym takie sesje są trendy. Fajnie jest pochwalić się znajomym, że ma się swojego prywatnego coacha.

przeczytaj…

zwierciadlo

MÓZG SIADA DO STOŁU PIERWSZY! 

Elżbieta Lange – psychodietetyk, dyplomowany Coach Zdrowia, psychoedukator. Absolwentka podyplomowego Studium Coachingu w Laboratorium Psychoedukacji – Instytutu Treningu i Psychoterapii w Warszawie oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku Psychodietetyka.

przeczytaj…

zapiski_blox

GŁÓD FIZYCZNY CZY EMOCJONALNY?

Istotnym elementem skutecznego odchudzania jest umiejętność odróżnienia głodu emocjonalnego od fizycznego. Jak to zrobić?

przeczytaj…

republika_kobiet

DLACZEGO TYJEMY?

Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że problem nadwagi dotyka już ponad półtora miliarda osób, z czego 400 milionów jest otyłych. Im bardziej fachowcy ostrzegają, tym bardziej ludzie tyją.

przeczytaj…

republika_kobiet

ODCHUDZANIE ZACZYNA SIĘ W GŁOWIE

Skuteczny sposób na utratę wagi kryje się w naszych emocjach, pragnieniach, przekonaniach i nawykach. W XXI wieku nie ma już miejsca ani na diety cud, które nie działają, ani na poszukiwania recept na zgrabną sylwetkę gdzie indziej niż w sobie.

przeczytaj…

republika_kobiet

ŚMIECH TO ZDROWIE. CZY ZAWSZE?

Ze wszystkich zwierząt tylko człowiek umie się śmiać, zauważyli już starożytni filozofowie, chociaż ma najmniej ku temu powodów, dodał w XX wieku Ernest Hemingway. Zdrowy śmiech tworzy duchowe niebo, pod którym wszystko dojrzewa. Czy już się dzisiaj śmiałaś/śmiałeś? – pyta Elżbieta Lange, autorka programu rozwoju osobistego „Coaching na obcasach”.

przeczytaj…

endorfina

ODCHUDZANIE ZACZYNA SIĘ W GŁOWIE

Skuteczny sposób na utratę wagi kryje się w naszych emocjach, pragnieniach, przekonaniach i nawykach. W XXI wieku nie ma już miejsca, ani na diety cud, które nie działają ani na poszukiwania recept na zgrabną sylwetkę gdzie indziej niż w sobie.

przeczytaj…

mysl_lokalna

TO SKOMPLIKOWANE

O wartości kobiety, mozolnym procesie uświadamiania jej sobie, a przede wszystkim docierania do prawdy o niej z psychoedukatorem i coachem zdrowia Elżbietą Lange rozmawia Małgorzata Pisula

przeczytaj…

boutique

COACHING ZDROWIA

Zdrowie i życie każdego człowieka jest największą wartością. Możemy je chronić używając różnych dostępnych metod, jedną z nich jest Coaching Zdrowia.

przeczytaj…

swiat-coachingu

MODA NA COACHING

Mamy do czynienia z prawdziwym boomem. Narastającą falą. Bez względu na to jak opiszemy to zjawisko, od kilku lat obserwujemy znaczący wzrost popularności coachingu. Półki w księgarniach dosłownie uginają się pod stosem książek poświęconych temu zagadnieniu. Porusza się je w czasopismach, gazetach i programach telewizyjnych.

przeczytaj…

gazeta_kobieta